SMFG wzywa BOJ do jasnej mapy normalizacji po podwyżce w czerwcu

📅 02.06.2026 06:47 📰 Invezz
SMFG wzywa BOJ do jasnej mapy normalizacji po podwyżce w czerwcu

Bank Japonii powinien przedstawić jasną mapę normalizacji polityki po spodziewanej podwyżce stóp w czerwcu, aby pomóc ustabilizować rynek obligacji rządowych, powiedział Arihiro Nagata, szef rynków globalnych w Sumitomo Mitsui Financial Group. W rozmowie z Reuters Nagata powiedział, że spodziewa się, iż BOJ podniesie stopy na posiedzeniu w dniach 15–16 czerwca, i podkreślił, że komunikacja banku centralnego dotycząca przyszłych ruchów polityki będzie uważnie obserwowana przez rynki finansowe. Nacisk na wytyczne polityki "BOJ powinien podnieść stopy w czerwcu i sądzę, że tym razem na pewno to zrobi," powiedział Nagata w wywiadzie, cytowanym w raporcie Reuters. Według Nagaty najważniejszym aspektem nadchodzącego posiedzenia będzie nie tylko samo decyzja o stopach, lecz także jasność przekazu banku centralnego dotyczącego długoterminowej trajektorii polityki. Nagata zauważył, że rynki...

Informacje

Źródło:
Invezz

Data publikacji:
02.06.2026 06:47